Wizyta Ministra Zdrowia w niżańskim Szpitalu

W dniu 26 lipca br., na zaproszenie Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza, Minister Zdrowia Adam Niedzielski odwiedził Szpital Powiatowy im. PCK w Nisku.

W spotkaniu uczestniczyli również Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Poseł na Sejm RP – Rafał Weber, Dyrektor Biura Komunikacji w Ministerstwie Zdrowia – Wojciech Andrusiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego – Sylwester Daśko, przedstawiciel Wojewody Podkarpackiego w Radzie Społecznej SPZZOZ w Nisku – Józef Sroka oraz Dyrektor SPZZOZ w Nisku – Paweł Tofil.

Podczas krótkiej wizyty Ministra Niedzielskiego, Starosta przedstawił będące w fazie realizacji zadanie pn. „Rozbudowa i przebudowa części Szpitala Powiatowego w Nisku”, przedstawił ważność realizacji tego zadania dla naszego Szpitala, omówił założenia inwestycyjne na najbliższy okres oraz potrzeby sprzętowe niżańskiej lecznicy.

Starosta zwrócił uwagę na problemy i trudności, z którymi na co dzień zmagają się szpitale powiatowe, w tym również nasz Szpital.

Przedmiotem rozmów były także możliwości pozyskania środków finansowych. Minister Niedzielski wyraził uznanie dla dyrekcji niżańskiego Szpitala i władz lokalnych za zrozumienie oraz udział w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na modernizację, zakup sprzętu i podnoszenie jakości świadczonych usług oraz poinformował o pewnych możliwościach pozyskania środków na ważne dla nas zadania.

- Rozmawialiśmy także o funkcjonowaniu Szpitala w czasie pandemii koronawirusa i chcę podkreślić, że bardzo ważne dla nas było uznanie Pana Ministra, że Szpital nasz podjął się zabezpieczenia części łóżek dla pacjentów z COVID-19, przy równoczesnym zapewnieniu świadczenia innych ważnych usług medycznych – mówi Starosta Robert Bednarz.

Wizyta Ministra Zdrowia w niżańskim Szpitalu