28 lipca 2021 roku  w Sali Kinowej Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” odbyły się obchody 102. Święta Policji. Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Nisku nadkom. Dariusza Szybiaka w obchodach uczestniczył Starosta Niżański Robert Bednarz.

Oprócz policjantów i pracowników cywilnych niżańskiej Komendy, w uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, w tym przedstawiciele Prokuratury Rejonowej w Nisku, władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z Policją.

Jednym z najważniejszych punktów uroczystości było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie, dyplomów oraz nagród. Nominacje wręczał, w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, Komendant Powiatowy Policji w Nisku nadkom. Dariusz Szybiak w asyście Starosty Roberta Bednarza. Łącznie mianowanych zostało 28 funkcjonariuszy.

Ponadto przedstawiciele Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego Ligii Ochrony Kraju i Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Rzeszowie i w Nisku, wręczyli medale zasłużonym policjantom.

Za okazywaną pomoc i życzliwość w realizacji zadań na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego samorządowcy, w tym Starosta Niżański, otrzymali listy okolicznościowe oraz pamiątkowe medale i odznaki.

Podczas uroczystości, Starosta skierował do funkcjonariuszy i pracowników niżańskiej Komendy słowa, w których dziękował im za owocną pracę oraz złożył życzenia wytrwałości i powodzenia w dalszej służbie. Ponadto wręczył wyróżnienia i trofea za wzorową oraz sumienną pracę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa naszego Powiatu trzem pracownikom Komendy Powiatowej w Nisku – wśród wyróżnionych znaleźli się Sylwia Dziechciarz – Moskot, Dorota Żak i Andrzej Sadecki.

Wszystkim tegorocznym awansowanym, odznaczonym oraz wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i osobistych.

Zdjęcia: KPP w Nisku

Obchody Święta Policji w Nisku