Powiat Niżański, reprezentowany przez Starostę Niżańskiego Roberta Bednarza i Wicestarostę Adama Macha, podpisał umowę z Lokalną Grupą Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” reprezentowaną przez Prezesa Zarządu Damiana Zakrzewskiego, na rzecz wsparcia Programu Stypendiów Pomostowych dot. stypendiów na I rok studiów dla tegorocznych maturzystów. Lokalna Grupa Działania w trakcie realizacji XX edycji Programu Stypendiów Pomostowych, prowadzonej przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości i Polsko – Amerykańską Fundację Wolności, wypłaci stypendia przyszłym studentom I roku w wysokości 700 zł miesięcznie przez okres 10 miesięcy.

Powiat Niżański będący partnerem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, jako wsparcie Programu Stypendiów Pomostowych, przekazał organizacji środki w wysokości 6 300 zł.

- 10-ciu zdolnych i ambitnych maturzystów z naszego Powiatu, dzięki kolejnej edycji stypendiów pomostowych, otrzyma  comiesięczne wsparcie finansowe przez okres I roku studiów. Czas rozpoczęcia edukacji na poziomie szkoły wyższej jest dla nich i ich rodziców niezwykle wymagający, nie tylko pod kątem emocjonalnym, ale przede wszystkim finansowym. Cieszę się, że dzięki aktywności naszej Lokalnej Grupy Działania te środki zasilą domowe budżety uczniów z terenu powiatu niżańskiego oraz, że ich praca i poświęcenie zostaną docenione – powiedział Starosta Niżański Robert Bednarz.

W ramach Programu o stypendium na I rok aplikowali maturzyści, którzy ukończyli szkołę średnią w 2021 roku, zamieszkujący na stałe w powiecie niżańskim oraz spełniający pozostałe kryteria regulaminu dostępnego na stronie Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”.