W dniu 19 sierpnia 2021 r., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nisku, Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Wicestarosta Adam Mach, w obecności Naczelnika Wydziału Gospodarki Mieniem Powiatu Jadwigi Malugi i Dyrektora RCEZ w Nisku Wacława Piędla, podpisali umowy na realizację zadań pn.: „Przebudowa sanitariatu w budynku użyteczności publicznej, budynek dydaktyczny Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku dla potrzeb osób niepełnosprawnych” oraz „Przebudowa łazienki w budynku użyteczności publicznej, budynek dydaktyczny Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej (dawne warsztaty) w Nisku dla potrzeb osób niepełnosprawnych”.

Wykonawcą obu inwestycji jest Firma Budowlana DAREM Dariusz Rafał Ogonowski ze Stalowej Woli.

Zakres prac polegać będzie na częściowej rozbiórce istniejących ścian, postawieniu ścianek działowych, przebudowie instalacji wod.-kan. i elektrycznej, robotach tynkarskich i malarskich, położeniu glazury i terakoty, montażu nowych drzwi oraz wyposażenia.

Koszt realizacji przebudowa sanitariatu w budynku dydaktycznym RCEZ wyniesie 89 878,71 zł, a przebudowy łazienki w budynku dawnych warsztatów RCEZ stanowi kwotę 40 440,49 zł.

Na obydwa zadania pozyskano dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III, w wysokości 55 % wartości inwestycji.

W najbliższym okresie rozpocznie się realizacja inwestycji, a planowany termin zakończenia zadania to grudzień 2021 r.