grafika

W dniu 30 sierpnia br., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nisku, podpisano umowę na realizację zadania pn. „Wykonanie windy osobowej elektrycznej z szybem samonośnym panoramicznym dostosowanej do przewozu osób niepełnosprawnych przy budynku użyteczności publicznej w Nisku przy ul. Paderewskiego 4”.

Umowę podpisali Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Adam Mach i współwłaściciel firmy Antoni Kęsy. Przy podpisaniu umowy obecna była również Pani Dorota Rabińska, Dyrektor Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Nisku, przy której powstanie winda, oraz Naczelnik Wydziału Gospodarki Mieniem Powiatu Jadwiga Maluga.

Wykonawcą inwestycji jest Firma Handlowa ARTMED J. Sienkiewicz, A. Kęsy Spółka Jawna z Tomaszowa Mazowieckiego.

Zakres prac polegać będzie m.in. na wykonaniu fundamentu żelbetowego pod szyb windy zewnętrznej, montażu zewnętrznej windy z szybem samonośnym panoramicznym dwukondygnacyjnej, wykonaniu dojścia do windy i opaski przy szybie windowym z kostki betonowej oraz dostosowaniu komunikacji wewnątrz budynku do dojścia do windy.

Koszt realizacji zadania to 400 000 zł, z czego 150 000 zł to dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III, a pozostała część to wkład własny Powiatu.

W najbliższym okresie rozpocznie się realizacja inwestycji, a planowany termin zakończenia zadania to grudzień 2021 r.

- Inwestycja, jaką jest wykonanie windy przy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nisku jest kluczowa w dostosowaniu obiektu do potrzeb jej użytkowników. Winda będzie służyć niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży – klientom poradni, zapewniając bezpieczny i dogodny dostęp wszystkim osobom do korzystania z pełnego zakresu usług pomocowych poradni – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.