grafika

W niedzielne popołudnie, 12 września br., na boisku sportowym w Racławicach, odbył się Piknik Rodzinny. Dla biorących udział w wydarzeniu na świeżym powietrzu przygotowano sporo atrakcji, występów zespołów muzycznych i tanecznych, wystawy, rozgrywki oraz zabawy. O stronę gastronomiczną zadbały lokalne Koła Gospodyń Wiejskich, dzięki którym przybyli goście mogli degustować potrawy lokalne.

Podczas Pikniku, na scenie swoje talenty zaprezentowali artyści z Domu Kultury w Nowosielcu, Zespół „Perełki”, Młodzieżowy Zespół Tańca Współczesnego „Pasja” i Zespół Tańca „Smyk” ze Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli, Zespół Pieśni i Tańca „Racławice” oraz wokaliści ze Studia Wokalnego „VIVO” z SDK. Szczególna atrakcją, która przyciągnęła spragnionych muzycznych wrażeń, był zespół „Krywań” z Zakopanego, prekursor muzyki stylizowanej folklorem Podhala, Orawy i Spisza, oraz zespół „Insideout”. Zwieńczeniem występów był piękny pokaz laserowy. Spektakl przestrzenny przyciągnął widzów, którzy nie kryli zachwytu nad kolorowym widowiskiem.

Swoje miejsce na tegorocznym Pikniku mieli również lokalni artyści ze swoimi dziełami, m.in., Alfreda Przybyło z rękodziełami, mistrz rzeźbiarz Jan Maciej Łyko oraz Beata i Tadeusz Handziakowie z ceramiką.

W dobrej zabawie, reprezentując Powiat Niżański, towarzyszyli organizatorom i zebranym uczestnikom Pikniku, Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Adam Mach oraz Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko,

Organizatorami Pikniku Rodzinnego byli: Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec, Powiat Niżański i Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Racławice. Dużym zaangażowaniem i pomocą w organizacji Pikniku wykazały się organizacje funkcjonujące na terenie Racławic, mieszkańcy i Radny Rady Miejskiej w Nisku, Józef Sroka.

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Poseł na Sejm RP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości - Marcin Warchoł i Poseł na Sejm RP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury - Rafał Weber.

Zdjęcie: KGW w Racławicach