zdjęcie

W ubiegłą sobotę, 11 września br., odbył się IX Niżański Turniej Niepodległości Służb Mundurowych w piłce nożnej o puchar Starosty Niżańskiego. Wydarzenie miało miejsce na boisku piłkarskim „Tanew” w Harasiukach i przyciągnęło nie tylko okolicznych mieszkańców, ale również sympatyków sportu z dalszych okolic. Oprócz rywalizacji sportowej, Turniej miał na celu propagowanie zdrowego, sportowego stylu życia oraz integrację środowiska mundurowego, na co dzień ściśle współpracującego ze sobą.

W rozgrywkach udział wzięło 16 drużyn, w tym reprezentacje policyjne: z Niska, dwie z Rzeszowa, Stalowej Woli, Tarnobrzega, Mielca, Ustrzyk Dolnych, Leska, Krosna, Jasła, Brzozowa, Dębicy oraz Strzyżowa, a także grupy z wojska, służby więziennej oraz samorządowcy.

Walka na boisku była zacięta, a po kilkugodzinnych zmaganiach pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Garnizonu Nisko, drugie - reprezentacja Komedy Powiatowej Policji w Mielcu, zaś trzecie miejsce wywalczyła Komenda Powiatowa Policji w Nisku. Puchar „Fair play” zdobyła reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

Wśród nagrodzonych w kategorii indywidualnej za „najlepszego bramkarza” uznano Stanisława Jeża z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, w kategorii „najlepszy strzelec” – Andrzeja Andreasika z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

Nagrody rzeczowe, które w postaci pucharów oraz medali, przyznanych w kategorii indywidualnej, ufundował Powiat Niżański, a kosze wraz z upominkami Gmina Harasiuki, wręczali zwycięzcom Starosta Niżański Robert Bednarz i Wójt Gminy Harasiuki Krzysztof Kiszka.

W trakcie Turnieju, piłkarze i zaproszeni goście mogli skosztować grochówki wojskowej, przyrządzonej przez niżańskie wojsko.

Organizatorami wydarzenia byli: Przewodniczący Powiatowego Zarządu NSZZ Policjantów w Nisku asp. szt. Mariusz Padiasek, Komendant Powiatowy Policji w Nisku nadkom. Dariusz Szybiak przy współudziale Starosty Niżańskiego Robert Bednarz oraz Wójta Gminy Harasiuki Krzysztofa Kiszki.

Zdjęcia: GOK Harasiuki