zdjęcie

Co roku w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Z inicjatywy Niepublicznego Przedszkola DoMmisia w Nisku, 20 września br., na plantach, pomimo chłodnej pogody, Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, uroczyście i radośnie, świętowały Przedszkolaki z niżańskich szkół i przedszkoli.

Na Placu Wolności w Nisku pojawiły się dzieci m.in. z Przedszkola numer 1, PSP numer 3, PSP numer 5, Krainy Dziecięcych Marzeń – Przedszkole Niepubliczne oraz Przedszkoli DoMmisia. Oprócz organizatorów, opiekunów, dzieci, ich rodzin i zebranych mieszkańców Niska, w obchodach udział wzięli Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk, witający ciepłymi słowami przybyłych najmłodszych mieszkańców Miasta i Gminy Nisko.

W ramach obchodów Światowego Dnia Przedszkolaka dla dzieci przygotowano wesołe zabawy w centrum miasta. Z okazji swojego święta, dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz przedstawiły przygotowane choreografie taneczne. Nie zabrakło również wspólnych zabaw. Dużą atrakcją dla przedszkolaków był miś z balonów, który towarzyszył świętującym swój dzień, podczas całej imprezy, zabawiając ich.  Wyczekiwaną przez małych podopiecznych chwilą w tym dniu, było wypuszczenie kolorowych balonów w niebo, śpiewając przy tym wspólnie hymn przedszkolaka.

Wydarzenie, zostało jak co roku objęte patronatem przez Starostę Niżańskiego, który przekazał milusińskim upominki oraz życzenia.

– Z okazji Dnia Przedszkolaka życzymy wszystkim milusińskim dużo radości, uśmiechu i beztroskiej zabawy. Niech każdy dzień spędzony w przedszkolu będzie dla Was wspaniałą przygodą oraz okazją do zdobywania cennej wiedzy i nowych umiejętności – mówił Starosta Robert Bednarz

Dzisiejsze Święto dostarczyło dzieciom wielu miłych wrażeń i na pewno zapadnie w ich pamięci na długo.