zdjęcie

W dniu 11 października br., w miejscowości Bukowina, gmina Ulanów, odbyło się uroczyste otwarcie i przekazanie do użytku drogi gminnej - jednego z trzech przebudowanych odcinków.

W wydarzeniu oraz przecięciu symbolicznej wstęgi udział wzięli m.in. Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz.

W ramach wykonanego zadania powstały trzy odcinki dróg mierzące w sumie 877 metrów, z czego 500 metrów to długość drogi oddanej do użytku w Bukowinie. Całkowity koszt ich budowy to około 431 tys. zł. Środki na realizację pochodzą z budżetu Gminy oraz dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 260 tys. zł.

Cieszę się i gratuluję Gospodarzowi Gminy Ulanów, kolejnej oddanej do użytku inwestycji drogowej. Przebudowa tej drogi to nie tylko poprawa warunków jazdy i bezpieczeństwa dla mieszkańców Bukowiny, ale również przyjezdnych z całego powiatu i nie tylko – mówił Starosta Robert Bednarz.

Również obecny podczas otwarcia Minister Andrzej Adamczyk podkreślał ważność oraz rangę dróg gminnych: – Każdy, kto mieszka w naszym kraju zasługuje na komfort korzystania z takich dróg jak ta. Te drogi to drogi uzupełniające. Uzupełniają, wypełniają ten ruszt komunikacyjny naszego kraju. Ważne są autostrady, ważne są drogi ekspresowe, krajowe, ale nie mniej ważne są drogi gminne, powiatowe, takie jak ta w Bukowinie.

Zdjęcia: p. Jan Zybura