W dniu18 października br., nastąpiło wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Sądu Rejonowego w Nisku, przy ulicy Jana Marii Gisgesa 1. W uroczystościach na terenie budowy siedziby Sądu i Prokuratury Rejonowej w Nisku udział wzięli przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, władz samorządowych oraz zaproszeni goście.

Akt erekcyjny został uprzednio podpisany przez: Wiceministra Sprawiedliwości dr hab. Marcin Warchoł, Prezesa Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie Marka Klimczaka, Dyrektora Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie  Elżbietę Pępiak, Prezesa Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu dr Szymona Rożka, Prezesa Sądu Rejonowego w Nisku Annę Lipiarz, Prokuratora Okręgowego w Tarnobrzegu Janusza Woźnika, Prokuratora Rejonowego w Nisku Piotra Walkowicza, Dyrektora Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu  Martę Ziarek, Starostę Niżańskiego Roberta Bednarza, Burmistrza Gminy i Miasta Nisko Waldemara Ślusarczyka, Burmistrza Gminy i Miasta Nisko kadencji 2014-2018 Juliana Ozimka, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nisku Marcina Foltę, Proboszcza Sanktuarium św. Józefa w Nisku  ks. kan. dr Kazimierza Harę oraz Przedstawiciela Generalnego Wykonawcy EBS BUD Sp. z.o.o Warszawa Filipa Tuszyńskiego.

Wznoszony obiekt będzie nowoczesnym budynkiem o powierzchni 3700 m², w którym zaplanowano również pomieszczenia dla pracowników zatrudnionych w Oddziale Informatycznym Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, Referendarzy Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu oraz pomieszczenia archiwum Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Warta około 56 mln zł  inwestycja ma być gotowa pod koniec maja 2024 roku.

Nowy budynek sądu będzie służył obecnym i przyszłym pracownikom sądownictwa, stronom postępowań sądowych i wszystkim zainteresowanym korzystającym z pracy sądu, spełniając najwyższe standardy w zakresie sprawowania wymiaru sprawiedliwości, zapewniając bezpieczne i sprawne realizowanie zadań ustawowych sądownictwa.

Zdjęcia: www.nisko.pl