Powiat Niżański podpisując umowę z Ministerstwem Obrony Narodowej – dysponentem środków Skarbu Państwa, pozyskał środki na zakup indywidualnego pakietu wyposażenia ucznia Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych w roku szkolnym 2021/2022.

Łącznie na zakup 46 pakietów umundurowania uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, zostanie przeznaczona kwota w wysokości 60 720 zł, z czego 48 576 zł (80% całości) stanowi kwota pozyskanej dotacji, a Powiat Niżański zabezpieczył środki w wysokości 12 144 zł (20% wkład własny).

W skład pakietu wchodzą: bluza i spodnie, koszulki, beret, bluza ocieplana, plecak, rękawice i czapka. Dodatkowo do zestawu dołączony jest zestaw oznak regulaminowych zawierający oznaczenie szkoły, klasy, oznaka identyfikacyjna z nazwiskiem, rozpoznawcza programu oraz przynależności państwowej.

- Dzięki pozyskanym środkom z dotacji MON-u nasi uczniowie, w pełni wyposażeni, będą mogli realizować naukę w zakresie obronności państwa Dodatkowo środki te odciążą budżety rodzinne, ponieważ koszt wyposażenia ucznia w pakiet mundurowy to  kwota około 1 320 zł – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.