W dniu 22 października br., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nisku, Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Sekretarz Powiatu Mirosława Daśko, podpisali umowę na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę ścieżki rowerowej w ciągu drogi powiatowej Nr 1078R Rudnik nad Sanem – Groble, z  wykonawcą inwestycji  Wojciechem Kłyzą POWER ENERGY 2 Instalatorstwo Elektryczne z Jarocina.

Koszt wykonania dokumentacji to 128 900 zł, finansowany ze środków własnych Powiatu.

Termin wykonania dokumentacji ścieżki rowerowej o długości ponad 6,6 km, niezbędnej do ogłoszenia przetargu na realizację zadania, a w następstwie rozpoczęcia prac, to koniec grudnia br.

- Wykonanie dokumentacji projektowej to pierwszy krok do zrealizowania kolejnej, wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji na terenie Powiatu Niżańskiego. Nowa ścieżka rowerowa przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu, poruszających się na trasie Rudnik nad Sanem – Groble – mówi Starosta Robert Bednarz.