Dnia 28 października br., w budynku Starostwa Powiatowego w Nisku, podpisano umowę na realizację zadania pn. „Budowa i przebudowa przejść dla pieszych w m. Krzywdy w ciągu drogi powiatowej Nr 1083R, w m. Jarocin w ciągu drogi powiatowej Nr 1041R, w m. Rudnik nad Sanem w ciągu drogi powiatowej Nr 1060R, w m. Krzeszów w ciągu drogi powiatowej Nr 1069R, w m. Kurzyna Średnia w ciągu drogi powiatowej Nr 1044R wraz z wykonaniem infrastruktury towarzyszącej w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych”.

Umowę podpisali Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Adam Mach oraz przedstawiciel Firmy Bruk – Mar, wykonawca w/w inwestycji Łukasz Marut.

Powiat Niżański rozpoczął tym samym realizację zadań dotyczących przebudowy i budowy pięciu z trzynastu przejść dla pieszych, na których realizację otrzymał dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w wysokości łącznie 1 644 661 zł.

Zgodnie z podpisaną umową, dzięki pozyskanym środkom finansowym powstanie pięć nowoczesnych i bezpiecznych przejść dla pieszych w miejscowościach: Krzywdy, Jarocin, Rudnik nad Sanem, Krzeszów oraz Kurzyna Średnia. Łączny koszt realizowanego zadania to 599 502,30 zł, z czego 80% stanowią środki pochodzące z dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Przewidywany termin realizacji inwestycji to czerwiec 2022 roku.

Miejsca, w których powstaną przejścia, to obszary o wzmożonym natężeniu ruchu. Ich budowa znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa, w szczególności ruchu pieszych, głównie dzieci oraz mieszkańców miejscowości, w której powstanie przejście. Dzięki otrzymanym środkom finansowym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg możliwa jest szybka i sprawna realizacja zaplanowanych w tym zakresie zadań – mówi Starosta Robert Bednarz.