Niżańscy przedsiębiorcy po raz kolejny osiągają sukcesy, promując tym samym nasz Powiat i jego potencjał gospodarczy. Pod koniec października br., w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym G2A Arena w Jasionce, odbyła się 3. edycja Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego.

Wydarzenie połączone było z rozstrzygnięciem konkursu „Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej”, którego celem jest wyłonienie grupy najaktywniejszych gospodarczo i najlepszych firm naszego regionu.

W trakcie procesu konkursowego, ocenianych było kilkanaście wskaźników. Wśród nich m.in. przychody, rentowność, poziom zatrudnienia, dbałość o pracowników, relacje z kontrahentami, sponsoring, innowacje, nakłady na badania i rozwój oraz eksport.

Laureatów nagrodzono w kategoriach: firmy mikro, małe, średnie i duże. Wyróżnienia przyznano także w dodatkowych kategoriach: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Firma rodzinna, Przedsiębiorstwo Budowlane, Firma bliska środowisku, Przedsiębiorstwo Handlowe, Bezpieczne miejsce pracy, Opieka Zdrowotna, CSR, Turystyka, Hotelarstwo, Gastronomia, Firma Pięciolecia, Firma Dziesięciolecia, Eksporter, a także Innowacje. Nagrodzone zostały również produkty i usługi.

Wśród tegorocznych laureatów i przedsiębiorstw o najbardziej korzystnym i pożądanym wizerunku gospodarczym w Województwie Podkarpackim, znalazły się dwie firmy pochodzące z terenu Powiatu Niżańskiego – VOSTER sp. z o.o. sp. k. z Zarzecza i DOMEK PLUS STOLARSTWO Tomasz Wróbel z Ulanowa.

Firma VOSTER, będąca od lat czołowym producentem drzwi wewnętrznych w Polsce, wielokrotnie nagradzana za wysoką jakość swoich produktów i ich precyzyjne wykonanie, została laureatem w kategorii „Firmy duże” (zatrudniające powyżej 250 osób). Nagrodę odebrał Prezes Ryszard Roczniak.

W kategorii „Najlepszy Produkt” nagrodzono firmę z ponad 20 letnim doświadczeniem, pochodzącą z Ulanowa – STOLARSTWO Tomasz Wróbel, za łóżko dziecięce DOMEK PLUS oraz Nagrodą Specjalną za 25 lat działalności firmy. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją mebli z drewna sosnowego i pochwalić może się, począwszy od 2015 roku, Podkarpacką Nagrodą Gospodarczą również w kategorii „Najlepszy produkt”, zaś w 2018 roku była laureatem „Przedsiębiorstwa Fair Play”, w prestiżowym konkursie, przyznającym certyfikaty najlepszym markom w Polsce. Nagrodę podczas wydarzenia odebrał właściciel Firmy Tomasz Wróbel.

Serdecznie gratuluję Laureatom osiągniętych sukcesów i życzę, aby Państwa przedsiębiorstwa nieustannie się rozwijały, dzięki czemu będą dawały nowe miejsca pracy, a osiągane wyniki w prowadzonej działalności, niech będą wzorem do naśladowania dla innych – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Promocji Biznesu w Rzeszowie przy współpracy z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego i Wojewodą Podkarpackim. Tegoroczną edycję Patronatem Honorowym objął Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Grodzki oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Partnerem Konkursu było Województwo Podkarpackie.