Dnia 12 listopada 2021 r. odbyła się nadzwyczajna XXXVII Sesja Rady Powiatu Niżańskiego, zwołana na wniosek Zarządu Powiatu.

Zgodnie z przyjętym porządkiem obrad Rada wyraziła zgodę na zaciągnięcie zobowiązania ponad rok budżetowy 2021 na realizację zadania pn.: Przebudowa drogi powiatowej Nr 1085R Jata-Zalesie-Sójkowa w miejscowości Zalesie wraz z przebudową drogi powiatowej Nr 1083R Groble – Krzywdy polegającą na budowie ciągu pieszo-rowerowego w miejscowości Krzywdy. Zaciągnięcie zobowiązania jest niezbędne o udzielenie zamówienia publicznego z terminem wykonania w roku 2022.

Realizując przyjęty porządek obrad, Rada zmieniła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości gruntowych przez Powiat Niżański.

Ponadto dokonała zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Niżańskiego na lata 2021-2034.