Powiat Niżański już niebawem zyska kolejną, nową i bezpieczną drogę, na której budowę i wykonanie 7 grudnia br., w Starostwie Powiatowym w Nisku, umowę podpisali Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Adam Mach oraz reprezentujący Wykonawcę; Konsorcjum Firm - Lider: PBI Infrastruktura S.A., Wiceprezes Zarządu Ryszard Hadała.

Przedmiotem umowy jest „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1085R Jata – Zalesie –Sójkowa w miejscowości Zalesie wraz z przebudową drogi powiatowej Nr 1083R Groble – Krzywdy polegającą na budowie ciągu pieszo – rowerowego w miejscowości Krzywdy”.

Wartość zadania wyniesie 2 553.358,37 zł, z czego 60 % będzie stanowiło dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W ramach inwestycji przebudowane zostanie 2,2 km drogi i wybudowane 0,7 km ciągu pieszo – rowerowego. Zmianie ulegną elementy geometryczne i konstrukcyjne drogi, przebudowane zostaną skrzyżowania, zjazdy, kanalizacja deszczowa, wykonane zostaną pobocza, wybudowana ścieżka rowerowa oraz zmieni się oznakowanie.

Realizacja inwestycji potrwa 9 miesięcy od daty podpisania umowy i zakończy się III kwartale 2022 r.