W poniedziałek, 20 grudnia br., Wicestarosta Niżański Adam Mach odebrał symboliczny czek dla Powiatu Niżańskiego na kwotę 120 tys. zł, który w imieniu Lasów Państwowych przekazał Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł i Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudnik oraz także radny Powiatu Niżańskiego Andrzej Tofilski. W spotkaniu zorganizowanym przez Burmistrza Gminy i Miasta Nisko Waldemara Ślusarczyka, uczestniczył również Członek Zarządu Powiatu Niżańskiego Karol Wołoszyn.

Środki w wysokości 100 tys. zł przeznaczone zostaną na realizację zadania dotyczącego budowy drogi powiatowej Nr 1070R Bieliny – Nowa Wieś na odcinku Bukowina – Ryczki, będącego częścią większej inwestycji pn. „Budowa drogi powiatowej Nr 1070R Bieliny – Nowa Wieś na odcinku Bukowina – Ryczki wraz z przebudową drogi powiatowej Nr 1067R Bidaczów Stary – Łazory w miejscowości Łazory i przebudową drogi powiatowej Nr 1041R Jarocin – Huta Krzeszowska w miejscowości Huta Krzeszowska”, zaś 20 tys. na zadanie „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1077R: ul. Kończycka w Rudniku nad Sanem w km 0+187,8 – 1+068 i Rudnik-Kończyce w km 1+068-5+900 wraz z przebudową drogi powiatowej Nr 1059R od dr. Nr 77 – Przędzel w miejscowości Przędzel”.

- Przebudowa drogi Bukowina – Ryczki to część jednego z największych zadań drogowych realizowanych w tym roku przez Powiat Niżański. W jego ramach przebudowane zostaną drogi Bieliny – Nowa Wieś na odcinku Bukowina – Ryczki, Bidaczów Stary – Łazory w Łazorach oraz Jarocin – Huta Krzeszowska w miejscowości Huta Krzeszowska. Środki na wykonanie inwestycji pochodzą m.in. z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wartość całej inwestycji to 7 milionów 832 tysiące złotych, z czego aż 60 procent, czyli 4 miliony 699 tysięcy złotych, to wsparcie z RFRD. Przebudowa odcinków drogi powiatowej w Łazorach oraz Hucie Krzeszowskiej dobiegła już końca. Z kolei budowa drogi powiatowej Bukowina – Ryczki potrwa do czerwca przyszłego roku – mówił podczas spotkania Wicestarosta Adam Mach.

Otrzymane dofinansowanie pozwoli na sprawną realizację inwestycji wyczekiwanej przez okolicznych mieszkańców, zaś Powiat Niżański zyska kolejną, bezpieczną drogę, po której komfortowo poruszać będą mogli się uczestnicy ruchu drogowego