Dnia 22 grudnia 2021 r. odbyła się XXXIX Sesja Rady Powiatu Niżańskiego w trybie zdalnym. Głównym tematem obrad było przyjęcie budżetu powiatu na 2022 r. Rada Powiatu Niżańskiego 15 głosami „za”, przy 1 „przeciw” i przy 3 „wstrzymuję się” uchwaliła kolejny rekordowy budżet dla Powiatu Niżańskiego oraz 18 głosami „za”, przy 1 „wstrzymującym się” Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2022-2034.

Następnie Rada pokryła część straty netto Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku za rok 2020 w kwocie 1.906.692,22 zł.

Realizując porządek obrad Rada wyraziła zgodę na zaciągnięcie zobowiązań ponad rok budżetowy 2021 na realizację zadań pn.: „Wykonanie windy osobowej elektrycznej z szybem samonośnym panoramicznym dostosowanej do przewozu osób niepełnosprawnych przy budynku użyteczności publicznej w Nisku przy ul. Paderewskiego 4”; „Budowa ścieżki rowerowej w ciągu drogi powiatowej Nr 1078R Rudnik nad Sanem – Groble”; „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1057R ul. Nowa, ul. Słoneczna, ul. Dąbrowskiego w Nisku"; „Opracowanie dokumentacji technicznej dla budynków położonych w Nisku na działce o nr ewid. 3412”. Zaciągnięcie zobowiązań jest niezbędne do zakończenia realizacji trwających zadań.

Następnie Rada ustaliła kwoty wydatków budżetowych, które w 2021 roku nie wygasają z upływem roku budżetowego oraz dokonała zmian w budżecie Powiatu Niżańskiego na rok 2021 oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Niżańskiego.

Zgodnie z przyjętym porządkiem obrad Rada zmieniła uchwałę, w sprawie określenia środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych na rok 202; ustaliła rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu niżańskiego na 2022 rok; wyraziła zgodę na powierzenie Gminie Krzeszów prowadzenie zadania publicznego z zakresu właściwości powiatu pn.: „Budowa ciągu pieszo-rowerowego w pasie drogi powiatowej Nr 1074R na odcinku Krzeszów-Łazów.

Ponadto Rada dokonała zmiany składu Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Niżańskiego, zatwierdziła plany pracy na 2022 r. Rady i Komisji Rewizyjnej oraz przyjęła plany pracy stałych Komisji.

Następnie Starosta Niżański Robert Bednarz przedstawił sprawozdanie o pracach Zarządu w okresie międzysesyjnym.

Kończąc obrady Sesji, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko i Starosta Niżański Robert Bednarz złożyli radnym i gościom biorącym udział w Sesji najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.