grafika

Okres Świąt Bożego Narodzenia i czas po nim następujący, to pora spotkań wigilijnych, towarzyszących im jasełek i śpiewania kolęd. Końcem grudnia ub. roku, w Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem, odbyło się harcerskie spotkanie wigilijne. Swoją obecnością zaszczycili je przedstawiciele władz samorządowych i różnych organizacji, w tym reprezentujący Powiat Niżański, Wicestarosta Adam Mach. Wśród przybyłych gości byli Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudnik nad Sanem Tomasz Maślach, Prezes Tropicieli Przeszłości Ryszard Żurecki, Prezes Motocyklistów Aneta Mazurek, Członek Redakcji Przeglądu Rudnickiego wydawanego przez TMZR w Rudniku nad Sanem, poetka, artysta plastyk i fotograf a także członek KR Skautfort Wiktoria Serafin oraz rodzice i bliscy harcerzy.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac uczestników projektu realizowanego z Nadleśnictwem w Rudniku nad Sanem pn. „Przyroda To Przygoda” oraz wystawa trzech kronik dotyczących pracy harcerskiej w 2021 roku - nr 60, 61 i 62.

Na tablicach zostały wywieszone prace laureatów konkursu fotograficznego, plastycznego i literackiego o tematyce „Czar Puszczy Lato” oraz „Czar Puszczy Jesień’.

Wydarzenie obfitowało w różnorodne konkursy, m.in konkurs na strój kolędniczy, konkurs recytatorski, konkurs na stroik bożonarodzeniowy oraz konkurs na danie – niekoniecznie wigilijne. Podczas spotkania wręczono dyplomy i Przeglądy Rudnickie, podzielono się opłatkiem i składano życzenia, które poprzedziło odczytanie Ewangelii Św. Łukasza. Ostatnim punktem programu była degustacja potraw przygotowanych przez harcerzy.

Całemu wydarzeniu towarzyszyło śpiewanie kolęd oraz pieśni kolędowych, które zakończono odśpiewaniem przyśpiewki kolędniczej „Wiwat, Wiwat Już Idziemy” i okrzykiem Drużyny „Czarny Las, Czarny Las - W Czarnym Lesie Dużo Nas”.

Dla harcerzy ze Stowarzyszenia Harcerskiego „Skautfort”, zorganizowane spotkanie, to coroczny zwyczaj, pielęgnujący kulturę, tradycję i dorobek harcerstwa.

Zdjęcia: Członkowie Stowarzyszenia Harcerskiego „Skautfort” - Teresa Madej, Dorota Jakubowska i Krystyna Sawicka