W okresie świątecznym społeczność Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku podejmowała szereg akcji, których celem była pomoc słabszym, chorym i samotnym. Oto niektóre z nich.

• Wspólna zabawa - Mikołajki w RCEZ

Słodycze, upominki, ale też i rózgi otrzymywali uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły z rąk Mikołaja, który wędrował po szkole 6 grudnia 2021 r. O niepowtarzalną atmosferę postarali się uczniowie, którzy na szkolne mikołajki założyli świąteczny ubiór. Samorząd Uczniowski przygotował akcję „Świątecznie ubrania zwalniają z pytania”

• Malowanie i aukcja bombek

Reprezentanci klas uczestniczyli w trzeciej edycji Aukcji Bombek, z której dochód został przekazany na rzecz podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.  Równocześnie uczniowie i nauczyciele RCEZ wsparli zbiórkę na ten sam cel kupując słodkie wypieki na Kiermaszu Wypieków Bożonarodzeniowych.

• Prezenty dla świetlicy środowiskowej w Nisku

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w szkole odbyła się zbiórka prezentów dla dzieci uczęszczających do Świetlicy Środowiskowej w Nisku. Dzięki zaangażowaniu młodzieży oraz dobrym sercom darczyńców, zebrano wiele gier planszowych, gier edukacyjnych, puzzli oraz przyborów plastycznych.

• Kartki dla żołnierzy

Uczniowie RCEZ wraz z wychowawcami przygotowali kartki świąteczne dla żołnierzy z 16. Tczewskiego Batalionu Saperów i 3. Batalionu Inżynieryjnego, przebywających na granicy z Białorusią.

Podejmowane przez uczniów i nauczycieli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku działania, są dowodem na to, że pomaganie może być naprawdę piękne, wartościowe i dawać wiele radości. Czasem wystarczy mały gest, aby zmienić jeden dzień, a nawet całe życie.

Tekst i zdjęcia: RCEZ w Nisku