Dnia 27 stycznia 2022 r. odbyła się nadzwyczajna XLI Sesja Rady Powiatu Niżańskiego, zwołana na wniosek Zarządu Powiatu. Zgodnie z przyjętym porządkiem obrad Rada wyraziła zgodę na przystąpienie do realizacji projektu pozakonkursowego Powiatu Niżańskiego/Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku, pt.: „Aktywizacja osób powyżej 29 r. ż. pozostających bez pracy w powiecie niżańskim (VIII)”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 Oś priorytetowa VII – Regionalny rynek pracy Działanie 7.2 – Poprawa sytuacji osób bezrobotnych na rynku pracy – projekty pozakonkursowe PUP. Projekt pozwoli na objęcie wsparciem większej liczby osób bezrobotnych, jak również na zaproponowanie im szerszego spektrum działań, z których będą mogli skorzystać.

Następnie Rada zmieniła uchwałę w sprawę ustalenia wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi, jego parkowanie na parkingu strzeżonym oraz kosztów usunięcia pojazdu oraz podjęła uchwałę w sprawie rozpatrzenia petycji w interesie publicznym.

Realizując porządek obrad Rada dokonała zmian w budżecie Powiatu Niżańskiego na rok 2022, m.in. przekazując dotacje celowe: w kwocie 1 876 zł dla Powiatu Stalowowolskiego – na dofinansowanie działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej w Stalowej Woli; w kwocie 7 334 zł dla Caritas Diecezji Sandomierskiej – na dofinansowanie działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rudniku nad Sanem; w kwocie 300 230 zł dla Domu Dziecka „Nasz Dom Dzieciatka Jezus” w Rudniku nad Sanem – na prowadzenie Domu Dziecka w związku ze zwiększeniem liczby dzieci.

Na zakończenie Rada zapoznała się ze sprawozdaniem Starosty Niżańskiego z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Nisku za rok 2021.