zdjęcie

Dnia 4 lutego 2022 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nisku odbył Niżański Konwent Samorządowy, zwołany przez Przewodniczącego Konwentu Starostę Niżańskiego Roberta Bednarza.

Na zaproszenie Starosty w spotkaniu uczestniczyli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, a także Wójtowie i Burmistrzowie z terenu Powiatu Niżańskiego.

Przedmiotem obrad Konwentu była analiza planowanych do złożenia wniosków przez Jednostki Samorządu Terytorialnego z terenu Powiatu Niżańskiego, w ramach Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład. Omówiono m.in. ich zakres, wartość oraz termin realizacji.

Podczas Konwentu omówiono również działania prorozwojowe mające na celu przygotowanie terenów inwestycyjnych na terenie Powiatu Niżańskiego.

Dyskutowano również na temat zwiększenia środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w „Programie wyrównywania różnic między regionami III” w Obszarze B na likwidację barier architektonicznych.

Samorządowcy zwrócili się do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z prośbą o podjęcie działań mających na celu dokonanie zmian w kierunkach działań oraz warunkach brzegowych obowiązujących realizatorów „Programu wyrównywania różnic między regionami III” poprzez zwiększenie dofinansowania w Obszarze B – likwidacja barier architektonicznych.

Tematem Konwentu były również inne ważne sprawy dotyczące rozwoju powiatu i gmin, a Wójtowie i Burmistrzowie mówili o pozostałych potrzebach, ważnych dla gmin naszego powiatu.