grafika

Już po raz kolejny, Powiat Niżański podpisał umowę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie na realizację programu „Zajęcia klubowe w WTZ”.

W ślad za tym, na początku lutego br. podpisana została umowa przez Starostę Niżańskiego Roberta Bednarza i Wicestarostę Adama Macha, reprezentujących Powiat Niżański, oraz Dyrektora Ks. Bogusława Pituchę, działającego w imieniu Caritas, powierzająca realizację tego zadania Warsztatom Terapii Zajęciowej w Rudniku nad Sanem, prowadzonym przez Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Program będzie realizowany od 1 lutego 2022 r. do 31 stycznia 2023 r., a wartość środków przeznaczonych na jego realizację wynosi 44 640 zł.

Program „Zajęcia klubowe w WTZ” finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jest rozwiązaniem, które sprzyja aktywnemu wspomaganiu uczestników Warsztatów. Celem działania jest wsparcie osób niepełnosprawnych w utrzymaniu samodzielności i niezależności w życiu społecznym i zawodowym, poprzez prowadzenie przez Warsztaty Terapii Zajęciowej zajęć klubowych, jako zorganizowanej formy rehabilitacji – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.