W sobotnie południe, 5 marca 2022 r., na placu Garnizonu Nisko, żołnierze Służby Przygotowawczej w Nisku złożyli przysięgę na sztandar 3. Niżańskiego Batalionu Inżynieryjnego. Przysięgę złożyło 43 elewów.

Podczas uroczystości Powiat Niżański reprezentował Starosta Robert Bednarz. Wśród gości byli również samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, mieszkańcy powiatu oraz rodziny żołnierzy.

Mamy dziś okazję uczestniczyć w niezwykle ważnym wydarzeniu, jakim jest przysięga wojskowa. Jest to niezwykle ważna i podniosła uroczystość, ale cieszyła by nas o wiele bardziej, gdyby nasi sąsiedzi na Ukrainie nie musieli bronić swojej niepodległości wobec agresji Rosji, co nie pozostaje bez wpływu na nasz garnizon. Widać to po uszczuplonych stanach osobowych pododdziałów.(...) Słowa roty przysięgi z pewnością zapiszą się złotymi zgłoskami w sercach młodych adeptów żołnierskiego rzemiosła. Niech będą one dla was drogowskazem zarówno w dalszej służbie Ojczyźnie, jak i w życiu osobistym - mówił ppłk Radosław Podolski, dowódca 3. Niżańskiego Batalionu Inżynieryjnego.

Zaprzysiężeni żołnierze mogą teraz starać się o służbę zawodową, służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej lub czynną służbę w ramach Narodowych Sił Rezerwowych.

Władze Powiatu Niżańskiego pragną złożyć serdeczne gratulacje i podziękowania za zaangażowanie i poświęcenie, za ofiarność i oddanie służbie, która zasługuje na najwyższy szacunek. Składana przysiega to dowód niezwykłego patriotyzmu i odwagi.

Zdjęcia: Agnieszka Kopacz www.sztafeta.pl (zdjęcia do wykorzystania tylko przez Starostwo Powiatowe w Nisku)