W dniu 14 marca 2022 r. kolejne dwie grupy uczniów i uczennic Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku (łącznie 17 osób) rozpoczęły realizację programu praktyk w dwóch europejskich lokalizacjach – Schkeuditz (Niemcy) oraz Mallow (Irlandia). Struktura grup pod względem zawodów przedstawia się następująco: 8 uczestników w zawodzie technik mechatronik, 3 uczestników w zawodzie technik elektryk oraz 6 uczestniczek w zawodzie technik organizacji turystyki. Opiekę nad uczestnikami sprawują obecnie, przez najbliższe dwa tygodnie, Pani Małgorzata Nikolas oraz Pan Bogusław Bielak, a także Pani Grażyna Suchecka.

Praktyki realizowane są we współpracy z dwiema organizacjami przyjmującymi - Vitalis Betreuungsgesellschaft für Modellprojekte mbH  (Schkeuditz, Niemcy) oraz Your International Training (Mallow, Irlandia).

W pierwszym dniu zajęć nasi uczestnicy i uczestniczki zostali zapoznani z kwestiami organizacyjnymi i logistycznymi dotyczącymi ich pobytu, a także poznali miejsca, w których przez kolejne 4 tygodnie realizować będą uzgodniony program praktyk. W obu miejscach przebywają na stażach grupy z innych szkół w Polsce oraz innych państw europejskich, co sprzyja nawiązywaniu nowych kontaktów oraz stwarza możliwość zdobywania doświadczeń zawodowych w środowisku międzynarodowym.

Tekst i zdjęcia: RCEZ w Nisku