W niedługim czasie do niżańskiej Lecznicy trafi wysokiej klasy sprzęt komputerowy, który znacznie poprawi pracę personelu oraz zwiększy możliwość korzystania z e- usług.

Umowę na dofinansowanie inwestycji, dnia 18 marca br., podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego Wicemarszałek Piotr Pilch i Dyrektor SPZZOZ w Nisku Paweł Tofil. Podczas spotkania obecny był także Starosta Niżański Robert Bednarz.

Projekt „Rozwój e-usług medycznych w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku” obejmuje utworzenie kompleksowych rozwiązań informatycznych wspierających obsługę i prowadzenie różnych spraw pomiędzy pacjentami, lekarzami, pracownikami administracji i innymi placówkami medycznymi. Zakres prac przewidzianych do realizacji w ramach projektu obejmuje m.in. zakup serwerów, 150 szt. komputerów, licencji, oprogramowania systemowego do komputerów, serwerów, archiwizacji danych, wirtualizacji i monitorowania sytemu. Dodatkowo, szpital zyska urządzenia do składania podpisu elektronicznego, skanowania dokumentacji, stacji roboczych, systemu elektronicznego obiegu dokumentów, licencji systemu zarządzania dokumentacją medyczną oraz usług wdrożeniowych.

Wartość inwestycji wyniesie 3 867 325,82 zł, z czego 3 284 817,12 zł stanowią środki z Funduszu Europejskiego, Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach dodatkowego mechanizmu React-Eu. Termin zakończania realizacji projektu planowany jest na listopad 2023 roku.

- Implementacja nowoczesnego systemu i rozwiązań informatycznych w niżańskim Szpitalu to bardzo ważna inwestycja, która podniesie standard świadczonych usług medycznych, zaspokoi oczekiwania pacjentów, a także zapewni pracownikom przyjazne środowisko pracy.  Realizacja projektu zwiększy efektywność działań w zakresie diagnostyki oraz działań w zakresie organizacji procesu świadczeń medycznych - mówi Starosta Robert Bednarz

Zdjęcia: Anna Magda – BP UMWP