W pierwszej połowie marca 2022 r.  po raz kolejny w ramach współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku zorganizowało akcję honorowego oddawania krwi. Działania ponownie zostały zainicjowane przez klasę mundurową 2E oraz Panią mgr Krystynę Potaczała.

Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, pracowników oraz mieszkańców Niska. Chęć oddania krwi potrzebującym zgłosiło łącznie 35 osób, spośród których zakwalifikowanych zostało 20 osób, które oddały w sumie 9 litrów krwi. Należy zwrócić uwagę, że wiele osób zdecydowało się oddać krew po raz pierwszy. Na każdego dawcę czekała oczywiście słodka niespodzianka.

Za ład i porządek podczas oddawania krwi odpowiedzialni byli uczniowie z klasy wojskowej 2E - Kinga Bielak, Norbert Kata i Kacper Kaczmarski, którzy mierzyli temperaturę, służyli pomocą przy wypełnianiu ankiet oraz koordynowali płynny przebieg akcji.

Dziękujemy wszystkim osobom, które po raz kolejny zaangażowały się w akcję krwiodawstwa, pragniemy złożyć słowa podziękowania i wdzięczności za oddaną krew.

Tekst i zdjęcia: RCEZ w Nisku