zdjęcie

30 marca br. w budynku Starostwa Powiatowego w Nisku, podpisano umowy dzierżawy obwodów łowieckich polnych, znajdujących się na terenie Powiatu Niżańskiego nr: 16pk, 22pk, 25pk.

Umowy z przedstawicielami trzech kół łowieckich, w obecności Naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa Krzysztofa Zalewskiego podpisał Starosta Niżański Robert Bednarz, w ramach których wydzierżawił obwód 16pk – Kołu Łowieckiemu „Knieja” ze Stalowej Woli, obwód 22pk – Kołu Łowieckiemu „Leśnik” z Biłgoraja oraz obwód 25pk – Kołu Łowieckiemu „Jeleń” z Jeżowego.

Powyższe obwody wydzierżawiono na podstawie przepisów ustawy „Prawo łowieckie” na okres 10 lat.

W imieniu mieszkańców Powiatu Niżańskiego chciałbym wyrazić wdzięczność za pracę, jaką wykonują Koła Łowieckie, w tym działalność społeczną i niezwykle ważną – działalność na rzecz ochrony środowiska, za zaangażowanie w szerzenie chlubnej tradycji polskiego łowiectwa. Wasza działalność łowiecka, opierająca się na wieloletnim doświadczeniu, jest przykładem aktywności wynikającej z tradycji i szacunku dla przyrody – podkreślił Starosta.