Powiat Niżański otrzymał dofinansowanie na realizację wycieczek w ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”, w wysokości 54 780 zł. Dzięki pozyskanym środkom uczniowie spośród trzech szkół prowadzonych przez Powiat Niżański uczestniczyć będą w wycieczkach szkolnych zorganizowanych w różnych obszarach naszego kraju.

Przedsięwzięcie pt. „Poznaj Polskę” ma na celu wsparcie organów prowadzących szkoły w realizacji zadań, które uatrakcyjnią edukację dzieci i młodzieży poprzez poznawanie Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków, kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przyznawane przez Ministra Edukacji i Nauki środki, w formie dotacji celowej, przeznaczone zostaną na sfinansowanie kosztów przejazdu, biletów wstępu, zakwaterowanie, wyżywienie oraz ubezpieczenie uczestników.

Dofinansowanie otrzymają szkoły:

• Zespół Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem otrzymał dofinansowanie na trzy 1- oraz 3-dniowe wycieczki, na łączną kwotę 21 640 zł. Uczniowie zwiedzą m.in. Zakopane, Kazimierz Dolny, Nałęczów oraz Wieliczkę;
  • Uczniowie z Zespołu Szkół w Jeżowem ks. Stanisława Staszica podczas 2-dniowych wyjazdów zwiedzać będą zabytki oraz tereny położone w województwie małopolskim i śląskim, m.in. Bielsko-Białą oraz Wadowice. Łączna wartość wycieczek wyniesie 20 000 zł;
  • Szkoła Podstawowa nr 4 Specjalna z Rudnika nad Sanem w ramach przedsięwzięcia zorganizuje trzy 1-dniowe wycieczki do Kazimierza Dolnego, Warszawy, Krosna i Odrzykonia, których wartość wyniesie 13 140 zł.

Na liście atrakcji, jakie zostały zaplanowane podczas wyjazdów, znalazły się Muzea, Miejsca Pamięci, Kopalnie, Centra Nauki, Zespoły architektoniczno-krajobrazowe, Zamki oraz wiele, wiele innych miejsc, które pozwolą zgłębić dotychczasową wiedzę uczniów oraz zdobyć nowe doświadczenia.

Kolejne szkoły prowadzone przez Powiat Niżański będą zgłaszane do Programu w przyszłym półroczu.