Dnia 11 kwietnia 2022 r. odbyła się nadzwyczajna XLIII Sesja Rady Powiatu Niżańskiego, zwołana na wniosek Zarządu Powiatu.

Zgodnie z przyjętym porządkiem obrad Rada określiła zadania i wysokość środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych na rok 2022.

Następnie Rada powierzyła Gminie i Miastu Ulanów prowadzenie zadania publicznego z zakresu właściwości powiatu, tj. budowę ścieżki rowerowej wraz z jej oznakowaniem w ciągu drogi powiatowej Nr 1062R Ulanów – Krzeszów, w związku z realizacją przez Gminę i Miasto Ulanów zadania pn.: „Budowa ścieżki rowerowej Ulanów – Bieliny wraz z jej oznakowaniem oraz przebudowa ul. Parkowej w miejscowości Bieliny”, a także udzieliła pomocy finansowej Gminie i Miastu Ulanów w formie dotacji celowej w kwocie 120 000 zł z przeznaczeniem na opracowanie dokumentacji projektowej na zadanie pn.: „Budowa mostu na rzece San w miejscowości Bieliny”.

Realizując porządek obrad Rada dokonała zmian w budżecie Powiatu Niżańskiego na rok 2022 oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Niżańskiego na lata 2022-2034.