20 kwietnia 2022 r. włodarz Gminy Harasiuki, Wójt Krzysztof Kiszka przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy - Aliny Szopy podpisał umowę z firmą GEO Sp. z o.o. z Radymna, reprezentowaną przez Prezesa Zarządu Bogusława Bijoś, na realizację budowy kanalizacji sanitarnej. Wartość realizowanej inwestycji wyniesie 11 187 844,48 zł, z czego 82% stanowi dofinansowanie otrzymane z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. W ramach zadania wykonana zostanie sieć kanalizacji sanitarnej w Goździe, Hucie Krzeszowskiej i Hucie Nowej.

W tym uroczystym wydarzeniu uczestniczył Starosta Niżański Robert Bednarz, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko,  przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego Piotr Olszówka, Przewodniczący Rady Gminy Harasiuki Dariusz Łebko i Wiceprzewodniczący Rady Gminy Wojciech Kołodziej.

Rozpoczynająca się inwestycja jest największym przedsięwzięciem w historii Gminy Harasiuki, której realizacja jest możliwa dzięki środkom otrzymanym z funduszu „Polski Ład”. Po  jej zrealizowaniu prawie 35% mieszkańców gminy Harasiuki będzie miało możliwość przyłączenia się do kanalizacji sanitarnej (obecnie taką możliwość ma ok. 13% mieszkańców).

Wójt Krzysztof Kiszka złożył podziękowanie dla Ministra Rafała Webera za wsparcie i ogromne zaangażowanie w działania samorządów, dzięki któremu gminy takie jak Harasiuki mogą się rozwijać.

- Cieszę się, że Gminie Harasiuki widać dobrą rękę gospodarza, ponieważ, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, Gmina Harasiuki jest wielkim placem budowy i tu należy wykazać umiejętność pozyskiwania środków zewnętrznych przez Wójta. Na terenie Gminy Harasiuki trwają prace m.in. przy przejściach dla pieszych, rozbudowie kanalizacji, modernizacji Urzędu Gminy,  i jeszcze w tym roku rozpoczną się prace przy rekordowej w skali Powiatu Niżańskiego inwestycji, jaką jest przebudowa drogi powiatowej z Krzeszowa do skrzyżowania z drogą wojewódzką w Sierakowie. Rzeczowa przebudowa obejmuje m.in.: wymianę nawierzchni asfaltowej, utworzenie drogi rowerowej, remont mostu, wykonanie zatok przystankowych i zjazdów na posesję oraz odwodnienie i kanalizację deszczową. Oprócz tego zadania realizowane są również inne inwestycje powiatowe na terenie Gminy Harasiuki  – mówił Starosta.

Zdjęcie: www.harasiuki.pl