Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku kolejny już rok włączyło się aktywnie w ogólnopolską akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”, w tym roku jubileuszową, bo 10.
19 kwietnia przypadała rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile.
Uczniowie RCEZ w Nisku pod kierunkiem nauczycielki historii – koordynatorki projektu, Pani Anny Brak, podjęli szereg aktywności mających na celu pogłębienie wiedzy na temat Holokaustu i wydarzeń II wojny światowej. Uczniowie kilku klas wzięli udział w lekcji historycznej dotyczącej powstania w getcie warszawskim oraz zagłady Żydów w czasie wojny. Klasa 3B i 3E udała się do Biblioteki Pedagogicznej w Nisku na wykład pracownika Instytutu Pamięci Narodowej, Zenona Fajgera na temat zagłady oraz pomocy, jakiej udzielali Żydom w czasie wojny Polacy. Ponadto, Kierownik Biblioteki Anna Banach przygotowała wykaz literatury dotyczącej Holokaustu. Z kolei uczniowie klas: 3Cg i 3C obejrzeli film „Nie było żadnej nadziei…”. Po projekcji filmu wzięli udział w dyskusji na temat powstania w getcie. Rozmowa dotyczyła również godnego umierania. Klasy 3 B, 3 C , 3 Cg i 3 E obejrzały wystawę tematyczną, którą w naszej szkole przygotowała Pani Halina Wiącek.
#ŁączyNas Pamięć #akcjaŻonkile #MuzeumPOLIN