Drodzy Maturzyści

Szkół Powiatu Niżańskiego!

Przed Wami jedno z największych wyzwań w Waszym dotychczasowym życiu – egzamin maturalny, określany mianem przepustki do dorosłości.

Z tej okazji, wszystkim tegorocznym Maturzystom, życzę spokoju, wiary we własne siły, otwartości umysłu oraz wytrwałości w dążeniu do wybranego celu.

Przede wszystkim jednak przekazuję życzenia, jak najlepszych wyników na egzaminie maturalnym, które pozwolą na realizację wszelkich zamierzeń i planów.

Niech tegoroczne egzaminy i ich wyniki dadzą Wam możliwość spełnienia edukacyjnych i zawodowych ambicji oraz otworzą Wam drzwi do wymarzonych uczelni i utorują dalszą drogę do kariery. Niech będą pięknym wstępem w dorosłe życie.

Przed Wami przyszłość pełna nie tylko sukcesów, ale i trudnych życiowych wyborów. Dokonując ich, kierujcie się wymownymi słowami Matki Teresy z Kalkuty:  „Życie jest bogactwem – strzeż go!  Życie jest marzeniem – spełniaj je!”

Mam również nadzieję, że kończąc naukę zabierzecie ze sobą dobre wspomnienia z pobytu w szkole, zbudowane przyjaźnie, szacunek i uznanie  dla pracy nauczycieli oraz wszystkich osób, które stanęły na Waszej drodze, pomogły odnieść edukacyjny sukces i przyczyniły się do rozwoju Waszych zainteresowań i pasji.

Droga Młodzieży, gratuluję Wam Wszystkim ukończenia szkoły średniej i> jeszcze raz życzę powodzenia na egzaminie maturalnym.

Starosta Niżański

Robert Bednarz

Nisko, dnia 29 kwietnia 2022 r.