grafika

Zgodnie z tradycją, na Placu Wolności w Nisku, obyły się obchody święta Dnia Flagi, przypadający na dzień 2 maja.

Najmłodsi mieszkańcy Gminy i Miasta Nisko, dzieci z niżańskich przedszkoli, ochronki, żłobka oraz klas „zerowych”, odświętnie ubrane i trzymające w rękach flagi w biało-czerwonych barwach, zgromadziły się na Placu Wolności w centrum Niska. Razem ze swoimi opiekunami dzieci przygotowały i zaprezentowały szeroki program artystyczny – recytacje znanych wierszy i piosenek patriotycznych oraz tańców narodowych.

W uroczystościach uczestniczyli:  Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko Zbigniew Kotuła, Sekretarz Powiatu Mirosława Daśko, Dyrektor Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” Radosław Maziarz, Dyrektorzy Przedszkoli, opiekunowie oraz mieszkańcy Niska i Powiatu.

Inicjatorem i organizatorem przeprowadzonej akcji było Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”, instytucje oświatowe oraz Urząd Gminy i Miasta Nisko.

Dzień Flagi, obchodzony jest w całej  Polsce od 2004 roku. To stosunkowo młode święto ma na celu popularyzowanie wiedzy na temat polskiej tożsamości i symboli narodowych.