Zgodnie z wytycznymi Wojewody Podkarpackiego informujemy, że Starostwo Powiatowe w Nisku uruchomiło Powiatowy Magazyn Pomocy (PMP) zlokalizowany w Domu Strażaka w Bielinach, przy ulicy Płończyskiej 1a w Gminie Ulanów.

Do Magazynu będą mogły być przekazywane artykuły zbierane przez Gminy na rzecz pomocy Ukrainie. Przyjmowane będą tylko i wyłącznie rzeczy nowe oraz o długotrwałym terminie przydatności do spożycia.

Ponadto istnieje możliwość przekazania do Magazynu artykułów przez stowarzyszenia, organizacje społeczne oraz osoby fizyczne.

Adres Magazynu:

Dom Strażaka w Bielinach

Bieliny, ul. Płończyska 1a

37-410 Ulanów

Tel. 15 841 20 75

Magazyn czynny jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 15:00, po uprzednim kontakcie telefonicznym.

Najpotrzebniejsze artykuły to:

• odzież i okrycie (koce zwykłe i termiczne, śpiwory, płaszcze przeciwdeszczowe, materace),
  • środki higieny i czystości,
  • żywność długoterminowa,
  • inne (latarki, baterie, sztućce jednorazowe)

Zebrane artykuły zostaną przekazane do magazynów Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie celem dostarczenia potrzebującym z Ukrainy.

Prosimy, aby dostarczone artykuły były odpowiednio posegregowane i zapakowane.

Prosimy również o sporządzenie wykazu przekazywanych asortymentów.