Kiedy ludzie decydują się zaplanować wakacje i podróżować w celach rekreacyjnych, instruktażowych i przyjemności, wielu ma silną tendencję do udawania się nad wodę. Świetnym miejsce na odpoczynek nad wodą jest Gmina i Miasto Nisko.

Malowniczy zalew Podwolina czeka na Ciebie i Twoją rodzinę z czystą wodą, imponującym programem atrakcji, gdzie można spędzić czas z dziećmi. Są to plac zabaw w kształcie statku, huśtawki, równoważnia, bujak, huśtawka dla niepełnosprawnych osób oraz 6 ścianek wspinaczkowych dla dzieci, a także 4 elementy parku linowego dla dzieci.

Dla osób lubiących spędzać czas aktywnie, do dyspozycji są ścieżki pieszo – rowerowe, tor rowerowy Pumptrack oraz park linowy ze zjazdem tyrolskim z wieży.

Park linowy składa się z 3 oddzielnych tras zamocowanych na różnych wysokościach dopasowanych do stopnia trudności, a także jest wyposażony w naziemną trasę szkoleniową. Na wyspie, znajdującej się na zalewie, wykonana została 20-metrowa drewniana wieża widokowa z punktem widokowym na zalew i otoczenie wokół. Z wieży można zjechać na tyrolce. Na wyspie znajduje się również altana widokowa z grillem, ścieżki oraz ławki.

Nad zalewem Podwolina znajdzie się też coś dla miłośników sportów wodnych: czy to zwiedzanie zalewu kajakiem, rowerkiem wodnym, czy wiosłując na stojąco - każdy znajdzie coś dla siebie.

Zalew zaprasza również miłośników żeglarstwa. Warunki są idealne, aby nauczyć się żeglować lub udoskonalić swoją technikę. Dzieci, młodzież i dorośli (początkujący i profesjonaliści) znajdą tu coś odpowiedniego dla siebie.

Jeśli szukasz odpoczynku i relaksu, spędź dzień na plaży kąpielowej zalewu Podwolina. Prawdziwe słoneczne chwile na wakacjach są gwarantowane!

Kolejnym miejscem w Gminie Nisko, gdzie można spędzić aktywnie czas, jest ponad 4-hektarowy Park Miejski im. Marii i Oliviera Ressegeuier. Możemy podziwiać jego przepiękny drzewostan jeżdżąc na rolkach, rowerach czy po prostu spacerując. W parku znajduje się ścieżka edukacyjno-przyrodnicza, plac zabaw dla dzieci, siłownia terenowa dla dorosłych, sprzęt rekreacyjno- sprawnościowy dla młodzieży, amfiteatr. Park tętni życiem i jest miejscem organizacji różnorodnych imprez kulturalnych.

W celu przeżyć kulturalnych warto wybrać się do Niżańskiego Centrum Historii i Tradycji, gdzie można zwiedzać ekspozycje stałe i wystawy czasowe, a także korzystać z lekcji muzealnych, wziąć udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi i wielu interesujących akcjach realizowanych przez placówkę. Będąc tutaj koniecznie trzeba odwiedzić Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin. Świątynia powstała w  latach 1890-1896 z inicjatywy Marii i Oliviera Resseugier, którzy byli głównymi jej fundatorami.

Przerwa od codziennego zabiegania? Aktywny relaks na rowerze w lesie? Weź głęboki oddech i zrelaksuj się, wyruszając na przejażdżkę rowerową. W Gminie Nisko masz do wyboru 3 szlaki rowerowe:

• Wschodni Szlak rowerowy Green Velo
  • Szlak rowerowy ATR
  • Ścieżka edukacyjna – Zatyki

Zapraszamy do Gminy i Miasta Nisko

Starosta Niżański                                                               Burmistrz Gminy i Miasta Nisko

Robert Bednarz                                                                         Waldemar Ślusarczyk