W dniu 2 czerwca br. na Auli przy Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Nisku odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. KRUS w Nisku, po raz kolejny był organizatorem konkursu dla dzieci ze szkół wiejskich z terenu Powiatu Niżańskiego, w którym wzięło udział 177 uczniów z 17 szkół podstawowych. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza.

Nagrody ufundowane m.in. przez Powiat Niżański, zwycięzcom w dwóch grupach wiekowych: w I grupie wiekowej - klasy od 0-3 i II grupie wiekowej - klasy od 4-8, wręczali: Starosta Niżański Robert Bednarz, Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak oraz Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Nisku Justyna Rzekieć.

Starosta był pełen uznania, za jakość i staranność wykonywanych prac oraz ich oryginalność i pomysłowość w ukazywaniu aspektów ochrony podczas różnych prac gospodarczych.

Laureatami Konkursu w poszczególnych grupach wiekowych zostali:

1) w I grupie wiekowej (klasy 0-3):

I miejsce – Agata Słoniec (PSP w Kopkach)

II miejsce – Zofia Bielak (PSP w Domostawie)

III miejsce – Lena Reichert (PSP w Kopkach

2) w II grupie wiekowej (klasy 4-8):

I miejsce – Karolina Szal (PSP w Domostawie)

II miejsce – Zuzanna Kata (PSP w Cholewianej Górze)

III miejsce – Łukasz Jasnosz (PSP nr 1 w Rudniku).