Grafika

Koniec maja, pierwszy weekend czerwca i piękna słoneczna pogoda, były doskonałą okazją do zorganizowania spotkań i pikników, w których uczestniczyli licznie mieszkańcy Powiatu wraz za całymi rodzinami. Każdy mieszkaniec Powiatu mógł w niedalekiej okolicy spędzić czas, podczas licznych imprez plenerowych, w tym m.in. Zawodów Wędkarskich zorganizowanych na Warchołach przez PZW Koło nr 4 w Nisku, Pikniku Rodzinnego w Bielinach, Hucie Deręgowskiej, Wólce Tanewskiej czy Krzeszowie.

Zorganizowane na Warchołach, przez Polski Związek Wędkarski Koło nr 4 w Nisku, Zawody Wędkarskie, zgromadziły młodych wędkarzy razem z rodzicami i opiekunami, którzy rywalizowali w łowieniu ryb.  W zawodach udział wzięło 61 dzieci. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych. I miejsce, w kategorii od 9 do 14 lat, zajęła Zuzanna Mieliczek, II Max Koszałka, zaś na III miejscu uplasował się Kuba Szarama. W kategorii wiekowej od 5 do 8 lat I miejsce zajął Szymon Małek, II - Dominik Rodzeń, a III przypadło Mateuszowi Zagaja. Przyznano również puchar za największą złowioną rybę, który w kategorii do 14 lat otrzymał Bartosz Sajda, a w kategorii do 8 lat Oliwia Sternak. Największą ilość ryb tego dnia złowił Sebastian Bełz. Wszyscy uczestnicy Zawodów Wędkarskich otrzymali z rąk Przewodniczącego Rady Powiatu Niżańskiego Sylwestra Daśko nagrody oraz pamiątkowe medale, ufundowane m.in. przez Powiat Niżański. Nie zabrakło również innych atrakcji dla najmłodszych w postaci malowania buziek i pokazu w wykonaniu Państwowej Straży Pożarnej.

Kolejnym miejscem, gdzie można było miło spędzić czas był Piknik Rodzinny w Bielinach na boisku sportowym, gdzie na gości czekało moc atrakcji. Dla biorących udział w wydarzeniu na świeżym powietrzu przygotowano muzyczne i taneczne występy zespołów, rozgrywki oraz smakołyki – lody, gofry i zimną lemoniadę. W dobrej zabawie, reprezentując Powiat Niżański, towarzyszył organizatorom i zebranym uczestnikom Pikniku Starosta Niżański Robert Bednarz.

W tym czasie mieszkańcy zgromadzili się również na Pikniku Rodzinnym w Hucie Deręgowskiej. Organizatorzy zapewnili bardzo dużo atrakcji, w tym zabawy ruchowe, gry zespołowe i sportowe. W konkursach i zabawach uczestniczyły indywidualne osoby, jak również całe rodziny, które bardzo chętnie i licznie korzystały z tego rodzaju rekreacji. Na licznie przybyłych gości czekała loteria fantowa, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie i regionalne potrawy. Władze Powiatu Niżańskiego reprezentował Wicestarosta Adam Mach.

Ostatni weekend maja można było spędzić na „Pikniku Rodzinnym” zorganizowanym z okazji „Dnia Matki” i „Dnia Dziecka” w Wólce Tanewskiej. Atrakcji nie zabrakło. Sceniczne show zapewnili najmłodsi mieszkańcy Wólki Tanewskiej prezentując swoje umiejętności na scenie. Układy taneczne, występy wokalne to niewielka część zorganizowanego wydarzenia. Druhowie z lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej przygotowali dla wszystkich uczestniczących w Pikniku pokaz gaszenia pożaru z użyciem środka pianotwórczego. To nie był koniec atrakcji. Jednostka zaprezentowała sprzęt mieszczący się w samochodzie gaśniczym oraz chętnie odpowiadała na każde pytania pasjonatów pożarnictwa. Wszyscy uczestnicy Pikniku, bawili się w dobrej i przyjaznej atmosferze. W Pikniku uczestniczyli Starosta Niżański Robert Bednarz i Wicestarosta Adam Mach.

W Krzeszowie, ostatni majowy weekend można było spędzić na „Pikniku Rodzinnym”, zorganizowanym wspólnie przez Przedszkole i Szkołę Podstawową w Krzeszowie. Główną atrakcją Pikniku był pokaz ratownictwa w wykonaniu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzeszowie. „Przedszkolaki – krzeszowskie strażaki” to dziecięca drużyna pożarnicza, która podczas Pikniku doskonaliła i prezentowała zdobyte umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Na biorących udział w Pikniku czekały też dodatkowe atrakcje w tym: darmowe dmuchańce, animacje i malowanie twarzy, przelot balonem, jak również słodki poczęstunek. Materiały promocyjne, w postaci magnesów, puzzli, długopisów ufundował Powiat Niżański.

Zdjęcia: Organizatorzy Pikników i Zawodów