Na początku czerwca br., w miejscowości Łazów, odbyło się uroczyste podpisanie umowy na realizację zadania „Budowa ciągu pieszo-rowerowego w pasie drogi powiatowej Nr 1074R na odcinku Krzeszów – Łazów”, na które Gmina Krzeszów otrzymała środki w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

W wydarzeniu udział wzięli Minister Infrastruktury Rafał Weber, Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Adam Mach, Skarbnik Powiatu Maria Bednarz, Wójt Gminy Krzeszów Stanisław Nowakowski, Przewodniczący Rady Gminy Krzeszów Zbigniew Bąk, Radny Gminy Krzeszów Jan Podgórny, Skarbnik Gminy Krzeszów Bożena Klekacz, Zastępca Wójta Stanisław Szafran, przedstawiciele Wykonawców: Prezes Zarządu firmy MPBDiM Dariusz Kosiorowski, Prezes Zarządu Linter Energa Kamil Jamroży i inni zaproszeni goście.

Wartość zadania to kwota 10 726 547,59 zł, w tym otrzymane dofinansowanie stanowi 8 540 500 zł. W kosztach zadania partycypuje również Powiat Niżański, wspierając Gminę środkami w wysokości 1 134 323,80 zł. Pozostałe środki to wkład własny Gminy. Wykonawcą tego zadania jest Miejskie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Rzeszowa. Przedmiotem podpisanej umowy jest przebudowa drogi polegającej na wykonaniu ścieżki rowerowej i chodnika wraz z przebudową istniejących zjazdów, przebudowie istniejących poboczy, elementów odwodnienia oraz pozostałych robót towarzyszących w celu uzyskania kompleksowego efektu związanego z poprawą stanu technicznego i bezpieczeństwa ruchu drogowego na przedmiotowym odcinku drogi powiatowej wraz z budową kanału technologicznego.

- Cieszymy się i jesteśmy pełni uznania, że Wójt Stanisław Nowakowski podjął się realizacji tak dużej i ważnej inwestycji, uznając ją za priorytetowe zadanie zarówno dla Gminy Krzeszów, jak i dla Powiatu Niżańskiego. Dzięki środkom pozyskanym z Rządowego Programu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych, dofinansowaniu Powiatu Niżańskiego i środkom własnym Gminy, to niezwykle ważne i kluczowe zadanie w kwestii poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Krzeszów zostanie zrealizowane – mówił Starosta Niżański Robert Bednarz.

Oprócz ww. zadania Gmina Krzeszów zrealizuje również inwestycję w zakresie modernizacji oświetlenia ulicznego w Gminie Krzeszów, w ramach której zostaną wymienione oprawy oświetleniowe na oprawy typu LED. Wartość tego zadania to 1 316 154,12 zł, a jej wykonawcą została firma Linter Energa Sp. z o.o. z Rzeszowa. Na realizację tej inwestycji Gmina Krzeszów otrzymała dofinansowanie z programu Polski Ład w kwocie 1 184 538 zł. Pozostałe środki to wkład własny Gminy.