Grafika

Dnia 24 czerwca br. w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku odbyła się XLV Sesja Rady Powiatu Niżańskiego.

Po rozpoczęciu obrad, Rada zapoznała się z: informacjami i sprawozdaniami: Komendanta Powiatowego Policji w Nisku o zagrożeniu przestępczością nieletnich na terenie Powiatu Niżańskiego za rok 2021.; z działalności Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nisku za 2021 r. – stan bezpieczeństwa sanitarno – weterynaryjnego w Powiecie Niżańskim; z realizacji „Programu współpracy Powiatu Niżańskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2021 rok”; oceną zasobów pomocy społecznej Powiatu Niżańskiego za rok 2021; z informacją Zarządu Powiatu Niżańskiego z realizacji zadań inwestycyjnych i remontowych na terenie Powiatu Niżańskiego za 2021 r. na drogach powiatowych oraz w zakresie obiektów i zadań innych niż drogi.

Następnie Rada powierzyła Gminie Harasiuki prowadzenie zadania publicznego zakresu właściwości powiatu, tj. opracowanie dokumentacji projektowej na zadanie pn.: „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1067R Łazory – Bidaczów Stary w miejscowości Łazory polegająca na budowie drogi rowerowej”, a także wyraziła zgodę na przystąpienie przez Powiat Niżański do realizacji operacji pn. „Promocja produktów tradycyjnych Powiatu Niżańskiego” realizowanej w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Plan operacyjny na lata 2022–2023.

Rada zapoznała się z raportem o sytuacji finansowo – ekonomicznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku za rok 2021; rozpatrzyła sprawozdanie Dyrektora SPZZOZ w Nisku z realizacji Programu Naprawczego Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku 2019-202, a także zapoznała się z informacją o działalności Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku za 2021 rok.

Realizując porządek obrad Rada zapoznała się z raportem o stanie Powiatu Niżańskiego za 2021 r. przedstawionym przez Starostę Niżańskiego. Następnie przeprowadzono debatę nad raportem o stanie Powiatu Niżańskiego, po czym Rada Powiatu, 17 głosami „za” przy 2 „przeciw” udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu Niżańskiego.

Skarbnik Powiatu Niżańskiego Maria Bednarz zapoznała radnych
ze sprawozdaniami: finansowym oraz z wykonania budżetu Powiatu Niżańskiego
za 2021 rok. Naczelnik Wydziału Gospodarki Mieniem Powiatu Pani Jadwiga Maluga
przedstawiła informację o stanie mienia Powiatu Niżańskiego. Przewodniczący Zarządu dokonał podsumowania wykonanego budżetu oraz oceny najważniejszych inwestycji jak również stopnia pozyskania środków zewnętrznych.

Po zatwierdzeniu przez Radę przedstawionych sprawozdań, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Tomasz Kozak złożył wniosek o udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu Niżańskiego z tytułu wykonania budżetu za 2021 rok. Rada Powiatu 17 głosami „za” przy 2 „przeciw” udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu Niżańskiego, wyrażając poparcie dla wykonania budżetu za 2021rok.

Następnie Rada Powiatu Niżańskiego w głosowaniu tajnym na Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Niżańskiego wybrała Pana Wiesława Kasperka.

Ponadto Rada zmieniła uchwałę w sprawie powołania stałych komisji, ich składów osobowych oraz określenia przedmiotu ich działania, a także wyraziła zgodę na przyjęcie darowizny.

Następnie Rada wyraziła zgodę na zaciągnięcie zobowiązań na realizację zadań pn.: „Budowa kompleksu sportowego: boisko wielofunkcyjne, bieżnia prosta dwutorowa, mini tor gokartowy, skatepark, ścianka wspinaczkowa, park kalisteniczny, przy Zespole Szkół w Rudniku nad Sanem”; „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1057R ul. Nowa, ul. Słoneczna, ul. Dąbrowskiego w Nisku”; „Rozbudowa, nadbudowa i przebudowa budynku użyteczności publicznej (były internat LO) w Ulanowie wraz ze zmianą konstrukcji dachu na potrzeby Centrum opiekuńczo-mieszkalnego”.

Realizując porządek obrad Rada dokonała zmian budżecie Powiatu Niżańskiego na rok 2022 oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Niżańskiego na lata 2022-2034.

Ponadto Rada zapoznała się z informacją o kontroli przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną Rady Powiatu Niżańskiego w Wydziale Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Nisku i sprawozdaniem Przewodniczącego Zarządu o pracach Zarządu w okresie międzysesyjnym.

Sesję zakończyły wolne wnioski i informacje radnych.