Dnia 24 czerwca 2022 r., podczas obrad XLV Sesji Rady Powiatu Niżańskiego, Rada Powiatu w głosowaniu tajnym wybrała Wiceprzewodniczącego Rady. Został nim Radny Wiesław Kasperek.

Wybór Wiceprzewodniczącego był następstwem rezygnacji dotychczasowego Wiceprzewodniczącego Rady Stanisława Pliszki, który uzupełnił skład Zarządu Powiatu.

Wybrany Wiceprzewodniczący Rady serdecznie podziękował radnym za wybór jego osoby na Wiceprzewodniczącego oraz zobowiązał się, że będzie sumienne i odpowiedzialne sprawował powierzoną mu funkcję, a także dbał o interesy mieszkańców Powiatu Niżańskiego.

Pan Wiesław Kasperek to doświadczony samorządowiec i były radny Gminy Krzeszów. W latach 2007 – 2020 pełnił funkcję Zastępcy Wójta Gminy Krzeszów. Z zawodu jest mgr inż. hutnikiem.