27 czerwca br. w miejscowości Nowy Nart (Gmina Jeżowe) świętowano 100. Rocznicę powstania Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczystą Mszę Św. z tej okazji odprawił bp Edward Frankowski, który wyraził zadowolenie, że to jubileuszowe święto jest połączone z przyjęciem Sakramentu Bierzmowania młodzieży, którego dostąpiło 21 młodych parafian.

Ksiądz Proboszcz Adam Stachowicz przekazał informację, że z okazji złotego Jubileuszu - 100-lecia istnienia Parafii, wykonano szereg koniecznych prac, mających na celu upiększenie nowej monumentalnej świątyni, ale także starej, służącej obecnie, jako kaplica pogrzebowa.

W dziękczynnej Eucharystii uczestniczyli kapłani z okolicznych parafii, Starosta Niżański Robert Bednarz, Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowego Nartu, uczniowie miejscowej szkoły oraz parafianie.

Z okazji uroczystych obchodów Jubileuszu 100-lecia erygowania Parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nowym Narcie, Starosta na ręce Księdza Proboszcza przekazał okolicznościowy grawerton oraz w imieniu własnym i władz samorządowych Powiatu Niżańskiego, złożył życzenia wielu łask Bożych dla całej Wspólnoty Parafialnej.

Poprzedzeniem Jubileuszu odbyła się peregrynacja Ikony Świętej Rodziny, która codziennie odwiedzała inną rodzinę. Miały miejsce również Misje Święte, które przebiegały pod hasłem „Rodzina silna Bogiem”.

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej pomocy w Nowym Narcie liczy około 1 200 wiernych. Parafia, jako jedyna w Diecezji Sandomierskiej, położona jest w trzech gminach: Jeżowe, Bojanów i Dzikowiec, należących do trzech powiatów.