Z inicjatywy Zarządu Powiatu Niżańskiego zakupione zostały cztery pojemniki w kształcie serc, do których można wrzucać plastikowe nakrętki.

Jeszcze w trakcie zakończonego już roku szkolnego, Powiat zakupił i zainstalował czerwone metalowe serca na terenie: Zespół Szkół w Jeżowem, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczy w Rudniku nad Sanem i Ulanowie oraz Liceum Ogólnokształcącego w Nisku.

Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim pomoc potrzebującym oraz dbałość o ekologię.

- Bardzo ważny jest wymiar związany z pomocą osobom jej potrzebującym, jak również istotny jest wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców naszego Powiatu. Dlatego warto wspierać tego typu akcje, jak ta z powstaniem „Serc na plastikowe nakrętki”. Zachęcam wszystkich do zbierania nakrętek i wrzucania ich do serc zainstalowanych w naszych szkołach. Zebrane nakrętki zostaną przeznaczone dla podopiecznych SOSW i Stowarzyszenia „Poprowadź nie przez świat” w Rudniku nad Sanem. Zapełniając serca nakrętkami wypełniamy radością i nadzieją wiele serc, które oczekują pomocy – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.