Grafika

Pod koniec czerwca 2022 r. odbył się Piknik Rodzin Zastępczych, zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nisku.

Rodziny zastępcze z powiatu niżańskiego spotkały się na terenie Gminnego Zakładu Sportu i Rekreacji „Błękitny San” w Krzeszowie. W Pikniku udział wzięli Starosta Niżański Robert Bednarz, Wicestarosta Adam Mach i Dyrektor PCPR Marta Ciosmak. Starosta w słowach skierowanych do zebranych gości podkreślał szczególną wartość roli rodziców zastępczych, dziękował im za trud wychowania i opieki nad dziećmi oraz wyraził wdzięczność dla pracowników Centrum za pracę na rzecz rodzinnej pieczy zastępczej.

Podczas Pikniku młodsze dzieci i młodzież korzystały z przygotowanych atrakcji, tj. parku linowego, dmuchanej zjeżdżalni, kortu tenisowego i badmintona. Animatorzy czasu wolnego organizowali różne gry i zabawy. Ponadto dzieci mogły korzystać z boiska do piłki nożnej czy siatkowej. We wspólne gry i zabawy z dziećmi zaangażował się również Starosta. W czasie Pikniku rodziny mogły bliżej poznać się, porozmawiać i zrelaksować. Podczas wspólnego grillowania i słodkiego poczęstunku rodzice zastępczy mieli sposobność porozmawiać z przedstawicielami władz samorządowych.

- Wydarzenie takie jak dzisiejszy Piknik, to świetna forma wspólnego spędzania czasu, wymiany doświadczeń oraz podzielenia się problemami i radościami wynikającymi ze sprawowania pieczy zastępczej. Ideą Pikniku jest, aby wszyscy jego uczestnicy, a szczególnie dzieci, byli zadowoleni z czasu spędzonego na Pikniku. Dlatego też Piknik Rodzin Zastępczych, wpisze się w kalendarz cyklicznych imprez Powiatu Niżańskiego – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.