Komenda Powiatowa Policji w Nisku, w dniu 3 lipca br., podczas uroczystego powitania lata nad Zalewem Podwolina, promowała ogólnopolską akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Mimo upału, było wielu chętnych, którzy odwiedzali policyjne stanowisko profilaktyczne na rzecz bezpieczeństwa i porządku.

Zwiększenie świadomości o zagrożeniach, a także nauka prawidłowych zachowań w wodzie i nad wodą, to szereg działań, jakie w ostatnim czasie podejmują policjanci. W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nisku, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zorganizowali dla dzieci i młodzieży konkursy z wiedzy na temat bezpiecznego wypoczywania w górach i nad wodą. Zwycięzcy otrzymali gadżety, które zostały przekazane przez Fundację PZU – partnera akcji oraz Powiat Niżański.

Do policyjnego stoiska i spotkania z funkcjonariuszami zapraszał reprezentujący niżańską jednostkę Komendant Powiatowy Policji w Nisku, nadkom. Dariusz Szybiak.

Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Chętni mogli wsiąść do policyjnych radiowozów i z bliska zobaczyć ich wyposażenie. Dużym zainteresowaniem cieszył się sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie, który mógł zostać wypróbowany przez chętnych uczestników imprezy, oraz kamizelki przeciwuderzeniowe i kaski ochronne, używane podczas zabezpieczeń imprez masowych. Obecny był również patrol konny z Komendy Wojewódzkiej z Rzeszowa i pies służbowy „Lakmus” z niżańskiej jednostki, z którymi uczestnicy imprezy chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia.

- Musimy pamiętać, że okres wakacyjny to również, bardzo często, czas odpoczynku nad wodą. Aby był to czas bezpieczny, należy nie zapominać, że nasze bezpieczeństwo, w bardzo dużej mierze, zależy od nas samych. I właśnie jednym z głównych celów podjętej akcji, jest zwrócenie szczególnej uwagi na zagrożenia, jakie może nieść ze sobą rekreacja i odpoczynek nad wodą – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

Zdjęcia: www.podkarpacka.policja.gov.pl