zdjęcie

Dnia 11 lipca 2022 r. w Auli przy Liceum Ogólnokształcącym w Nisku odbyło się podpisanie umów dotacyjnych na współfinansowanie ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego na 2022 rok, zadań polegających na budowie i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Umowy podpisali z ramienia Województwa Podkarpackiego Wicemarszałek Ewa Draus oraz ze strony Gmin - Wójtowie, Burmistrzowie i Skarbnicy z wszystkich gmin Powiatu Niżańskiego. Gospodarzem spotkania był Starosta Niżański Robert Bednarz. Warto zaznaczyć, że gminy Powiatu Niżańskiego otrzymały najwyższą kwotę dofinansowania, bowiem łącznie wszystkie gminy otrzymały środki w wysokości 720 tys. zł.

Dzięki trzymanym środkom Gminy zrealizują budowę i modernizację dróg w miejscowościach:

• Gmina Harasiuki – w Sierakowie i Hucisku,
  • Gmina Jarocin – w Zdziarach i Szyperkach,
  • Gmina Jeżowe – w miejscowości Sójkowa,
  • Gmina Krzeszów – w miejscowości Kamionka,
  • Gmina i Miasto Nisko – w Nisku i Zarzeczu,
  • Gmina i Miasto Rudnik nad Sanem – w Kopkach,
  • Gmina i Miasto Ulanów – w Golcach (Kurzyna Mała-Borsuczyny) i Wólce Tanewskiej (ul. Szewcy).

Nasze Gminy znalazły się w gronie 145 gmin, które złożyły wnioski o dofinansowanie do Urzędu Marszałkowskiego. Kwota dofinansowania uzależniona była od wysokości dochodu budżetu województwa pobranego w poprzednim roku za wyłączenie gruntów z produkcji rolnej z obszaru danej gminy oraz od powierzchni gruntów w gminie, objętej dopłatami ARiMR za rok poprzedni.

- Cieszymy się z otrzymanych środków, bowiem wszystkie drogi są dla nas ważne. Znamy oczekiwania naszej społeczności, aby te drogi były jak najlepszej jakości oraz, żeby było zapewnione bezpieczeństwo. Gospodarze poszczególnych gmin naszego Powiatu, mają na względzie potrzeby swoich mieszkańców i dokładają wszelkich starań, aby zapewnić poprawę warunków ich życia, poprzez m.in. budowę jak najlepszej infrastruktury – zaznaczył Starosta Niżański Robert Bednarz.