Dnia 11 lipca br. odbyło się uroczyste rozpoczęcie budowy farmy fotowoltaicznej, która będzie mieściła się na terenie zakładu KFA Armatura w Nisku. W uroczystości „wbicia pierwszej łopaty” uczestniczyli m. in. Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk.  Farma o mocy 1,8 MWp powstanie na czterech hektarach nieużytków i będzie to szósta pod względem ilości wytwarzanej energii farma fotowoltaiczna w regionie.

Uruchomienie inwestycji planowane jest na jesień br. i pokryje zużycie energii elektrycznej zakładu na poziomie około 20% w skali roku.

Przedsięwzięcie jest przełomowym działaniem Zakładu KFA Armatura, który jako nowoczesna firma produkcyjna ma obowiązek neutralizować negatywny wpływ na środowisko.

- Firma KFA Armatura w Nisku jest w naszym regionie dużym pracodawcą, a jej rozwój to również powstanie nowych miejsc pracy. Wspieramy każdą proekologiczną inicjatywę, która ma miejsce w naszym Powiecie. Możemy być dumni z faktu, że fotowoltaika w naszym regionie jest jedną z najbardziej efektywnych w całym kraju – mówił podczas uroczystości Starosta Robert Bednarz.

Zdjęcia: KFA ARMATURA/Facebook