grafika

Dnia 22 lipca br. odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin pod przewodnictwem Księdza Biskupa dr. Krzysztofa Nitkiewicza. Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Nisku nadkom. Dariusza Szybiaka w obchodach uczestniczyli zaproszeni goście, w tym m.in. Wicewojewoda Podkarpacki Radosław Wiatr, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. dr Piotr Zalewski, Starosta Niżański Robert Bednarz, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, wójtowie oraz burmistrzowie Gmin Powiatu Niżańskiego oraz przedstawiciele powiatowych służb, inspekcji i straży.

Po Mszy Świętej odbył się przemarsz do Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”, gdzie na odświętnym apelu wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe dla 29 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Nisku oraz odznaczenia i wyróżnienia dla zaproszonych gości, funkcjonariuszy, a także pracowników cywilnych niżańskiej Komendy.

Starosta Niżański Robert Bednarz przekazał życzenia Funkcjonariuszom i Pracownikom Cywilnym Komendy Powiatowej Policji w Nisku oraz wyrazy najgłębszego szacunku i uznania za pełnioną służbę, na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa, utrzymania ładu i porządku publicznego w Powiecie Niżańskim.

Z  okazji Święta Policji życzenia dla funkcjonariuszy skierował również Prezydent RP Andrzej Duda.

Wszystkim tegorocznym awansowanym, odznaczonym oraz wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i osobistych.

Zdjęcia: KPP w Nisku