Grafika

Powiat Niżański, pielęgnując starodawną polską tradycję święta plonów, po raz kolejny organizuje Dożynki Powiatu Niżańskiego.

W tym roku Dożynki – najważniejsze święto rolników, będące ukoronowaniem ich ciężkiej pracy, odbędą się w Nisku. Uroczystości zorganizowane zostaną we współpracy z Niżańskim Stowarzyszeniu dla Kultury, z którym Powiat, jako współorganizator, podpisał umowę na realizację zadania publicznego pt. „Dożynki Powiatu Niżańskiego – Nisko 2022”.

Przy okazji Dożynek, odbędzie się również Powiatowy Konkurs na Tradycyjny Produkt Kulinarny Powiatu Niżańskiego oraz Konkurs na Wieniec Dożynkowy. Środki na realizację operacji „Promocja produktów tradycyjnych Powiatu Niżańskiego” Powiat pozyskał w ramach „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, „Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

Podczas Dożynek odbędą się również prezentacje artystyczne gmin Powiatu Niżańskiego. W programie znajdą się między innymi muzyczne występy grup wokalnych. Gwiazdą tego wieczoru będzie zespół „TULIA”.

Dla uczestników Dożynek przewidziano wiele atrakcji, w tym konkursy, stoiska promocyjne gmin Powiatu Niżańskiego, degustacja potraw i wesołe miasteczko.

Na Dożynki Powiatowe w dniu 21 sierpnia 2022 roku (niedziela) na obiekty sportowe Miejskiego Klubu Sportowego „Sokół” Nisko serdecznie zapraszają: Starosta Niżański Robert Bednarz oraz Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk.

Zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie naszej uroczystości oraz dołączenie do grona sponsorów, poprzez wpłatę zdeklarowanej kwoty na specjalne konto:

nr rachunku: 78 1600 1462 1819 0027 7000 0001 Niżańskie Stowarzyszenie dla Kultury, ul. Tadeusza Kościuszki 9, 37-400 Nisko z dopiskiem „Darowizna – Dożynki Powiatowe 2022”

Ze względów organizacyjnych prosimy o dokonanie wpłaty do dnia 19 sierpnia 2022 r.

Informacja o sponsorach będzie zaprezentowana podczas uroczystości dożynkowej oraz umieszczona na stronie internetowej Powiatu Niżańskiego w specjalnej zakładce dotyczącej tego wydarzenia, aktualizowanej na bieżąco, gdzie istnieje możliwość zamieszczenia krótkiej informacji o działalności sponsora.