Dnia 15 sierpnia br. na placu przy Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin w Nisku odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego.

W uroczystości wzięli udział m. in.: Marcin Warchoł Wiceminister Sprawiedliwości, przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Niżańskiego – radni Rady Powiatu Niżańskiego: Marian Chrapko i Andrzej Tofilski, oraz Gminy i Miasta Nisko – Burmistrz Waldemar Ślusarczyk, szefowie i przedstawiciele formacji wojskowych na czele z Dowódcą Garnizonu Nisko ppłk Radosławem Podolskim, Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nisku ppłk Dariusz Brzeżawski, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK – Koło Obwodu Nisko-Stalowa Wola oraz mieszkańcy Niska.

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta, po której nastąpiło podniesienie flagi Rzeczpospolitej Polskiej na maszt oraz Apel Pamięci. Następnie wybrzmiała salwa honorowa i nastąpiło złożenie kwiatów pod figurą Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski oraz „Tablicy Katyńskiej” i „Tablicy AK”.

Święto Wojska Polskiego, inaczej święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, jest obchodzone 15 sierpnia ku czci zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Każdego roku staramy się upamiętniać to wydarzenie, aby podkreślić jego powagę.

Fot. Ryszard Zemła